Home
Творча лабораторія “Жива спадщина”

Творча лабораторія “Жива спадщина”

Сьогодні вкотре у творчій лабораторії “Жива спадщина” зібрали громади аби обговорити і сформувати до обласного переліку Рівненщини їхні регіональні елементи нематеріальної культурної спадщини.

Нині запросили Корненську та Немовицьку громади, вони презентували свої традиційні елементи, які гідні бути в обласному переліку НКС.

Спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Немовицької сільської ради Оксана Матюк презентувала виготовлення воскової свічки у с. Зносичі Сарненського району. А також “пройшлися” і гастроспадщиною, презентували свої автентичні страви: “Обварухи” і “Муцики”.

Про випікання обрядового короваю із прісного тіста в селі Корнин, Корненської ТГ розповіла директор будинку культури села Корнин Марія Семенюк разом із носієм традиції випікання короваю Любов Касянчук.

Презентацію і дегустацію провели під акомпонимент фольклорного вокального ансамблю “Корнинчанка”. Смачний, цікавий, унікальний обряд, до дрібниць, які досить рідкісні і неповторні.

Експерти одноголосні у своїй думці: обгорювані та презентовані сьогодні регіональні елементи НКС досить цікаві, нетипові та варті подальшого дослідження і в майбутньому – внесення до обласного переліку елементів НКС. А далі…хто його зна… Сподіваємося і до національного переліку дійдемо.

Leave a Comment