Фотографія – це мистецтво, яке розповідає цілі історії в одному моменті.
А вміти фотографувати то неабияка справа.
Нині провели свій черговий обласний семінар-практикум з аматорського мистецтва для керівників фотостудій та фотогуртків “Фотографія: традиція та сучасність”. І провели ми його у “святая святих” мистецтва фотографії на Рівненщині у Музеї фотографії Олександра Харвата “У фарватері істин”. Пан Олександр настільки захопливо розповідає про це мистецтво: його історію, його основоположників, “фішечки” фотографів, найпростіші і найкорисніші ази в освоєнні цього діла, основи, початки, Там стільки всього. От тако, послухавши семінар, на мить задумуєшся: “А чого я раніше цим не цікавився? Це ж насправді фантастичне вміння”, то крута і цікава справа та фотосправа.
Вміння передати красу і емоції через об’єктив камери, цього нині навчав Олександр Миколайович.
“Так, здатність відчувати й любити те, що ви робите, дійсно важливо для досягнення високих результатів у фотографії. Емоція, яку ви вкладаєте у свою роботу, відображається в кожному кадрі. Чим більше ви відчуваєте й любите те, чим займаєтеся, тим більше це відбивається у вашій творчості”, – говорить пан Харват.
Вміння фотографувати допомагає нам зберегти спогади, передати емоції і споглядати світ по-новому через об’єктив камери. Щоб навчитися робити гарні фото, варто дотримуватися кількох простих порад, так каже майстер/
1. *Вивчення основ*
Познайомтеся з основами фотографії, такими як композиція, світло та колір.
2. *Практикуйтеся*
Фотографуйте якомога частіше, експериментуйте з різними ракурсами та налаштуваннями камери.
3. *Досліджуйте та навчайтеся* Вивчайте роботу відомих фотографів, відвідуйте виставки та читайте літературу про фотографію.
4. *На помилках вчаться*
Аналізуйте свої знімки, вдосконалюйтеся та вдосконалюйте свої навички.
Сьогодні учасники семінару мали змогу побачити таке, у що важко повірити: Як фотографувати підручними засобами: навіть сірникова коробка чи ба, навіть, банка з під пива стане у нагоді для фотографа і, можливо у це важко повірити – ви отримаєте такі фото, що волосся дибки стане/
Нині ми побачили фотокамери, які у своїй роботі використовували шпигуни (вони такі мініатюрні). Нам показали найбільший фотоапарат – вражаючих розмірів.
“Найдіть себе у фотографії, свої теми, віднайдіть свою аудиторію, яку ви цікавитимете завжди. Фотографія не любить лінивих. Варто знати якомога більше і бути відмінними одне від одного”, – радить пан Сергій, який приїхав зі Львова поділитися досвідом.
Принагідно, хто не був ще у Музеї фотографії – Вам треба туди, ті вражаючі експонати і захопливі розповіді Олександра Харвата можна дивитися і слухати днями.
Пане Олександре, Щиро дякуємо за Ваш професіоналізм і гарну зустріч. Нашому місту вельми пощастило мати такого кваліфікованого фахівця/
Leave a Comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.