Home
“Жива спадщина” Дудка-викрутка

“Жива спадщина” Дудка-викрутка

Сьогодні до Лабораторії “Жива спадщина” у межех духовно-патріотичного дитячого табору “Vita nova” завітали дітлахи, які бажали ознайомитися і відкрити для себе прадавній музичний інструмент.

Нині говорили, грали та врешті стали очевидцями того сакрального процесу – викручування традиційного музичного інструменту Полісся – дудки-викрутки.

“Перш за все у нас це була така народна дитяча іграшка, яка поширена в північних районах Рівненщини. Виготовлялася дудка способом викручування серцевини сосни. Процес досить складний і треба практика”, – розповідає Юрій Ковальчук, провідний методист комунального закладу «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради, керівник гурту традиційного поліського співу «Ранкова роса» Рівненського ліцею №28 Рівненської міської ради, носій елементу НКС «Дудка-викрутка». Ну, не могли не зімпровізувати до мурах по тілу, під дудку разом із Аллою Ковальчук.

Зацікавив дітей презентацією відеоматеріалів з експедиційних досліджень елементу НКС «Дудка-викрутка» наш провідний методист комунального закладу «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради, носій елементу НКС «Дудка-викрутка» Сергій Востріков .

З реакції дітей було видно, що сучасну молодь таки можна здивувати. Вони були вражені носієм давньої традиції Герасимом Карповичем, його майстерністю викручувати дудку, співом та грою на музичному інструменті.

Душевним та щемним стало виконання пісні Анастасією Востріковою під акомпонимент дудки-викрутки її батька.

І на завершення творчої лабораторії вирішили таки спробувати викрутити музичний інструмент. Та, як і попереджав Юрій Васильович – то вельми складний процес і не завжди все так, як того хочеться( не вдалося нам побачити народження нової дудки-викрутки(. Але ніхто розчарований не пішов, бо пан Юрій багатий на вигадки – заохотив дітей до гри “Вареники”, під музичний супровід дудки-викрутки. Діти були у захваті від гри.

Тож досліджуйте і не бійтеся чогось нового, а особливо, коли це твоє, рідне.

І, тримаймо кулачки аби наш традиційний музичний інструмент таки потрапив до ЮНЕСКО.

Leave a Comment