Home
Обласний семінар-практикум “Організація роботи фольклорного колективу. Особливості народопісенного виконавства Рівненщини”

Обласний семінар-практикум “Організація роботи фольклорного колективу. Особливості народопісенного виконавства Рівненщини”

Український фольклор унікальний, рідкісний і включає в себе різноманітні легенди, казки обряди, традиції та народні пісні, які відображають багатезну історію та духовність нашого українського народу.

Нині, під час обласного семінару-практикуму для керівників фольклорних аматорських колективів “Організація роботи фольклорного колективу. Особливості народопісенного виконавства Рівненщини”, ми взялися розбирати детальніше фольклор Рівненщини, а саме як звучить Полісся. Даний семінар ми знову проводимо у стінах Інституту мистецтв РДГУ недаремно, адже саме у його стінах зібрана когорта професіоналів, які точно знають все про наш фольклор.

“Збереження автентичності та унікальності народних пісень через передачу їх з покоління в покоління, зараз дуже важливо”, – акцентує увагу директорка КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР.

Із надзвичайно хорошими новинами про нашу унікальну дудку-викрутку на семінар завітала начальниця Управління культури і туризму Рівненської ОДА: “Хочу привітати усіх нас із тим, що Поліська дудка-викрутка може стати об’єктом спадщини ЮНЕСКО. Управління культури спільно із центром творчості приклали максимум зусиль аби це стало можливим. Маємо надію, що все у нас вийде.

Наразі хочу проанонсувати наш новий проєкт «Рівненщина на смак», який стартує вже з 1 квітня, він популяризуватиме культурну спадщину регіону. Їдемо до Вас у громади за гастроспадщиною, туристичними та фольклорними родзинками. Хочемо показати Вас всьому світу”.

Про специфіку формування творчого репертуару у фольклорному колективі говорили разом із викладачем кафедри музичного фольклору Інституту мистецтв РДГУ Людмилою Алієвою. “Формування творчого репертуару у фольклорному колективі включає в себе вивчення традиційних народних пісень, танців, музики. Використання специфічних інтонацій та мелодій, які властиві нашому регіону можна дізнатися у фольклорних експедиціях”, – розповідає Людмила Володимирівна.

Надзвичайно кропітку роботу з фольклорним колективом, наживо продемонсрувала доцент кафедри музичного фольклору Інституту мистецтв РДГУ, заслужений діяч мистецтв України Раїса Цапун. Бажаючі учасники семінару мали можливість заспівати на майстер-класі.

Фольклорні пісні відображають українську історію, традиції та емоції. Співайте, досліджуйте наші фольклорні пісні, бо вони є важливим джерелом для вивчення культури та менталітету нашого народу, це наше, українське, воно вічне.

Leave a Comment