Home
Презентація мистецького альбому «Писанка Рівненщини» у Коломиї

Презентація мистецького альбому «Писанка Рівненщини» у Коломиї

У Музеї писанкового розпису відбулась презентація мистецького альбому «Писанка Рівненщини» на тлі однойменної виставки традиційних для Радивилівщини та авторських писанок, що стали основою для видання згаданої книжки

Виставку й видання представили директорка Рівненського обласного центру народної творчості, письменниця і дослідниця, ініціаторка видавничого проєкту Ірина Рачковська та відома писанкарка, заслужена майстриня народної творчості України Вікторія Степанюк – авторка всіх представлених творчих і відтворених писанок.

Поштовхом для відтворення стали схеми та описи, зібрані на початку 90-их років краєзнавицею з с. Хотин Дубенського району Надією Мельник у понад шістдесятьох старожилів, які з пам`яті відобразили на аркушах шкільного зошита давні орнаменти писанок, які на той час на Рівненщині вже майже не писали. Наукове дослідження й фаховий аналіз замальовок здійснили Ірина Рачковська та старша наукова співробітниця Рівненського обласного краєзнавчого музею, заслужена працівниця культури Алла Українець.

Доповненням виставки писанок у Музеї стали ансамблі жіночого вбрання Рівненського Полісся з приватної колекції Ірини Рачковської, вишиті рушники Вікторії Степанюк, а також вироби з бурштину майстрів Ярослава Рачковського та Лесі Токарської.

З чудовим творчим доробком авторок вітали директор Буковинського центру культури і мистецтва, голова Чернівецького обласного осередку НСМНМУ, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк, представниці Івано-Франківського обласного навчально-методичного центру культури та туризму – директорка Світлана Панько та завідувачка відділу фольклору і етнографії Стефанія Капустинська, очільниця управління культури Коломийської ОТГ Мар`яна Кодіна, відомий митець художнього дерева, заслужений художник України Мирослав Радиш, знані писанкарки: заслужена майстриня народної творчості Ганна Линдюк з Космача та Галина Грималюк з Прокурави та чисельні шанувальники народної творчості.

Насамкінець мистецької акції присутні мали нагоду переглянути відеосюжет про ще один традиційний вид народних промислів Полісся – бортництво та скуштувати справжнього дикого лісового (бортного) меду.
За матеріалами:
Оксана ЯСІНСЬКА
Світлини Яреми ПРОЦІВА та Ігоря ОЛІЙНИКА

Leave a Comment