Home
Прес-конференція проєкту «Етноосвіта: інноваційна програма для курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду

Прес-конференція проєкту «Етноосвіта: інноваційна програма для курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду

На Рівненщині презентували унікальний проєкт, який має назву «Етноосвіта». Його реалізовуватиме в рамках нової програми Українського культурного фонду «Культура +». обласний центр народної творчості у співпраці з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та обласним молодіжним пластовим вишкільним центром.

Ірина Рачковська – керівник проєкту, заступник директора КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» РОР:

«Сьогодні в Україні – великий рух популяризації етноспадку. Рівненщина – один з провідних осередків такого руху. Центр народної творчості – пропагує використання нематеріально-культурної спадщини та впровадження її в сучасність. Тому ми об’єднали знання та зусилля з інститутом післядипломної педагогічної освіти та обласним молодіжним пластовим вишкільним центром та разом впроваджуємо інноваційний проєкт для популяризації нематеріальної культурної спадщини серед молоді через навчання керівників гуртків, освітян на основі пластової методики»

Подібних  проєктів, принаймні в Рівненській області, не має, кажуть автори ідеї. «Етноосвіта» є надзвичайно актуальним проектом, адже зараз як ніколи є потреба у розширенні знань дітей та молоді про культурні надбання Рівненщини та їх використання у соціальному та культурному розвитку.

Термін «Етноосвіта» є інноваційним і передбачає залучення галузі освіти до дослідження та розвитку народної творчості дітьми та молоддю в Рівненському регіоні. Унікальність проєкту «Етноосвіта» полягає саме в формуванні сталої та осучасненої, згідно всіх освітніх норм, навчальної програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників категорії “керівник гуртка” для стратегічного розвитку і популяризації культурних надбань регіону, залучивши педагогічну громадськість до розвитку мотивації серед молоді у напрямку народної творчості. Слід зазначити, що даний освітній процес формуватиметься на основі синкретизму програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників та скаутської організації «Пласт»

Олександра Боярчук – координаторка співпраці із НСОУ “Пласт” та роботи з молоддю – начальник відділу розвитку пластового руху у  КЗ «Рівненський обласний молодіжний пластовий вишкільний центр» РОР:

«Пластова методика роботи з молоддю зарекомендувала себе як прогресивна та така, що спонукає молоде покоління до подальшого творчого пошуку та активної життєвої позиції. Рівненський осередок Пласту радо долучиться до ініціативи для поширення методів роботи Пласту з молоддю у середовище освіти та культури».

 

Результатом стане навчання за програмою 60 слухачів курсів підвищення кваліфікації з категорії «керівники гуртків» та практичне застосування ними здобутого досвіду з супроводом менторів у формі таборування з мотивованою молоддю віком 14-18 років у групах на базі Рівненського обласного молодіжного пластового вишкільного центру, проведення підсумкової аналітичної зустрічі та видання дайджесту проєкту і методичних рекомендацій.

 

Алла Черній, ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної дисципліни:

«Я вважаю, що Впровадження етнопедагогіки, знань про нематеріальну та історико-культурну спадщину Рівненщини серед педагогічних працівників дасть змогу якісного виховання сучасної молоді. А це в сучасному світу надзвичайно важливо. Саме тому наш інститут у цьому проекті»

 

В результаті реалізації проєкту до дослідження, збереження та популяризації культурної спадщини Рівненщини буде залучена нова аудиторія (з галузі освіти та молодіжної політики), що сприятиме соціальному зближенню та усвідомленню громадами своєї культурної ідентичності. Застосування та адаптація підходів та методик, які використовує скаутська організація “Пласт” під час навчання виховників, сприятиме додатковій мотивації керівників гуртків та активнішому залученню дітей та молоді у роботу щодо вивчення культурних надбань Рівненщини. Проєкт триватиме 10 місяців.

Leave a Comment

*

*