Home
🌻Всеукраїнський фестиваль народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки»

🌻Всеукраїнський фестиваль народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки»

З метою відродження та популяризації народних традицій, свят та обрядів, залучення дітей та молоді до народного мистецтва 15 вересня 2019 року в с. Красносілля (на території вітряка) Гощанського району відбувся
Х-й ювілейний Всеукраїнський фестиваль народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки».
Організатори та співорганізатори: відділ культури і туризму Гощанської районної державної адміністрації, Красносільська сільська рада, управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, комунальний заклад «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради.
Святкове дійство проходило на галявині біля вітряка, де мальовнича місцевість зберігає історію рідного краю. Особливу атмосферу навіює сам господар свята – Красносільський вітряк, який є історичною пам’яткою, туристичною візитівкою Рівненщини. Побувавши на фестивалі поринаєш у атмосферу побутування давніх звичаїв та обрядів.
Гостей та учасників Всеукраїнського фестивалю привітали начальник управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації Ярослав Мельник, начальник відділу культури і туризму Гощанської райдержадміністрації Анатолій Івасюк, голова Гощанської районної ради Олександр Поліщук, в.о.голови Гощанської райдержадміністрації Юрій Ястремський та голова Красносільської сільської ради Надія Гуменюк.
Цьогоріч на фестивалі взяла участь рекордна кількість учасників – 47 творчих колективів з Вінницької, Волинської, Житомирської, Луганської, Тернопільської, Рівненської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської, Черкаської, Київської областей та м.Києва.
Вже за традицією господарі Гощанського краю встановили курені сільських культурно-дозвіллєвих комплексів Гощанщини. У тих куренях пригощали всілякими напоями, найсмачнішими стравами, приготовленими за старовинними рецептами, запашними пиріжками.
Також на фестивалі була організована виставка-продаж виробів народних умільців, де можна було не тільки помилуватися а й придбати вироби з дерева, гончарні та керамічні вироби, художню вишивку, вироби з рослинних матеріалів, мереживні, плетені та вироби з бісероплетіння.
Родзинкою фестивалю була екскурсія по старовинному вітряку – пам’ятці архітектури XIX ст. Також можна було взяти участь у майстер-класах народних умільців, а саме – плетіння вінків, ткацтва та виготовлення ляльок.
Цікавими для учасників та гостей свята були організовані конкурси на кращий національний костюм, краще представлення старовинних українських страв та кращий обжинковий сніп серед громад. Також на святі відбувались козацькі забави, народні ігри, жартівлива сільськогосподарська лотерея. А цікаві та незабутні фото можна було зробити в облаштованих під стиль фестивалю фотозонах.
Щорічний барвистий фестиваль «Красносільські вітряки» згуртував людей, вразив своєю самобутністю й творчим піднесенням, возвеличив народну пісню, популяризував багатство народних звичаїв та обрядів, полонив красою українського етнічного одягу, магією вишиваних рушників, виробів народного мистецтва, здивував гастрономічними старовинними стравами та веселими розвагами. Гості та учасники свята поринули в атмосферу традиційного українського свята та отримали незабутні враження.
🌻🍂🍃🌾🌻🎤🎼🌞


#РОЦНТ
#Красносільські_вітряки

Leave a Comment

*

*