Home
У Рівному відкрили Лабораторію живої спадщини

У Рівному відкрили Лабораторію живої спадщини

У РІВНОМУ ВІДКРИЛИ ЛАБОРАТОРІЮ ЖИВОЇ СПАДЩИНИ

Відкриття Лабораторії живої спадщини – знакова подія, як для нас, КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР, так і для всієї Рівненщини. Бо її унікальність очевидна – така вона у нас одна.

Працювали над її створенням близько року, але збирали матеріали, дослідження, елементи НКС інформацію про носіїв – декілька десятиліть. І ця робота та дослідницька діяльність лише набиратиме обертів.

Відтак, вітаємо усіх із першим в регіоні освітньо-дослідницьким інтерактивним простором для роботи з громадами щодо охорони, збереження, розвитку та популяризації живої спадщини! З початком, у гарне плавання).

“Державною політикою сьогодні виступає позиція щодо охорони, збереження та реалізації промоційних заходів щодо регіональної культурної спадщини. Це і розвиток традицій, і національна єдність довкола етнічної ідентичності, і національно-патріотичне виховання молоді і громадськості області в цілому “, – говорить директорка РОЦНТ Ірина Рачковська.

В️ажливість культурної спадщини, зокрема, «живої спадщини», в основі якої є збереження та розвиток, є беззаперечною. Ось над цим і працюватимемо далі – підкреслили представники керівництва області, які взяли участь у сьогоднішьому відкритті простору – заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська та заступник голови Рівненської облради Олексій Бучинський.

Також Лабораторія стане інноваційним майданчиком комунікації та ефективної взаємодії із громадськими організаціями, молоддю та громадами.

Тож запрошуємо всіх до найактивнішої співпраці – об’єднуймося задля спільної мети🫶💪

Зараз, на жаль, молодше покоління починає забувати рідні пісні. Їх тягне до нового, а часом усе більше й до чужого. І це зовсім не погано, що хочеться різноманіття. Але чудово, що є українські виконавці, які змогли знайти компроміс: “Косарі” поєднали фольклорні мотиви українських пісень та сучасну музику. Цей колектив створив такий формат, який дозволить не забути українську пісню, а пронесе її через ще не одне покоління. До мурах на шкірі, до сліз, до захоплення і фанатизму, було мега емоційно.

До того ж ще один гурт з яким ми дуже тісно співпрацюємо і пишаємося дружбою із ними – гурт “Співанка”. Це колектив “добро”, який і творить добро, за що їм велика дяка.

І як побажала начальниця Управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк: “Із домашнім затишком Вас, із захистком Нас всіх”.

Leave a Comment