

Культура та мистецтво важливі в будь-який час. І навіть під час війни наші освітяни тримають і мистецький освітній фронт.

Адже чи не найважливіша місія покладена на мистецьку освіту – виявляти, плекати і розвивати здатність у кожного, хто виявив здібності та бажання навчатися мистецтву.

Передовсім інтереси дітей, не змінюються і під час війни. Є запит абсолютно на всі напрямки, оскільки перш за все – це соціалізація, розвиток своїх здібностей, унікальностей та талантів.


І не даремним, а швидше вкрай необхідним стало сьогоднішнє проведення першого в області форуму мистецької освіти:

“Освітній процес у мистецьких школах під час воєнного стану. Проблеми та виклики”, з ініціативи та організації КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР.

Із вітальним словом та нагородженням учасників форуму виступив заступник голови Рівненської обласної ради
Сергій Свисталюк: “Війна внесла свої величезні корективи у мистецтво. Але ця війна і стимулювала до написання і створення шедеврів, які творять наші українці. І щиро бажаю, що після нашої Перемоги, цієї зали буде недостатньо для митців нашого регіону”.

Лірично та душевно гостям форуму подякувала начальник відділу регіональної культурної політики управління культури і туризму Рівненської ОДА
Галина Ковальчук : “Мистецькі школи – промінчик сонця, Ви багатство наших громад. Ви є фундаментом духовності нашої нації. Всі ваші вихованці є гідними людьми. Все буде музика, і все буде Україна”.

“Вагомість культури на часі, саме Ви тримаєте культурний фронт своєю зброєю, ідеологічною зброєю, відстоюєте нашу ідентичність. Усіляких гараздів Вам у Ваших починаннях.

Нині, під час форуму говорили про ряд архіважливих питань. Зокрема, про “Підвищення кваліфікації педагогічних працівників мистецьких шкіл лаконічно і у найдоступнішій формі розповів Вʼячеслав ДОЛІД, історик, менеджер проєктів ГО “Центр суспільних дій “Сівітас”, заступник директорки з науково-педагогічної та навчальної роботи
Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

І про питання атестації педагогічних працівників мистецьких шкіл говорив Олександр КРАВЕЦЬ – завідувач відділом методично-менеджментової роботи та креативних індустрій Рівненського обласного центру народної творчості.

Рекомендації, найяскравіші і найвдаліші приклади грамотного просування мистецьких шкіл в соціальних мережах та шляхи розвитку, навела Софія ВІЮК – професійна дизайнерка, архітекторка.

Про співпрацю мистецьких шкіл із відокремленим структуррим підрозділом “Рівненський музичний фаховий коледж Рівненського державного гуманітарного університету”, розповів Геннадій Фіськов, – в.о. директора Рівненського музичного фахового коледжу Рівненського державного гуманітарного університету.

І все ж таки, як працюють мистецькі школи в умовах воєнного стану озвучив Сергій Климчик – директор КЗ “Рівненська дитяча музична школа № 2”.

Неабияк масштабно і насичено пройшов творчий рік у
Рівненська обласна філармонія і про власні успішно втілені проєкти, один із яких “Діти-таланти” говорили: Eleonora Stetsenko (Елеонора Стеценко) – директор КЗ “Рівненська обласна філармонія” РОР та Руслана Варнава – художній керівник КЗ “Рівненська обласна філармонія” РОР.


Після завершення форуму, на гостей чекав вельми приємний музичний сюрприз від колективу обласної філармонії.


Зокрема, хочемо щиро подякувати за можливість провести наш форум у стінах вашого храму музики.
Спасибі всім, хто прийшов на наш форум мистецької освіти. У разі виникнення будь яких запитань чи побажань – завше раді будемо Вас вислухати і дослухатись

Leave a Comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.