

Цікаво, змістовно, насичено – саме так, а не інакше проходять наші цикли семінарів: “Нематеріальна культурна спадщина у громадах”.

Нині наш “Етносад”


приймав чи не найбільшу кількість учасників, бо й тема неабияка: “Нематеріальна культурна спадщина в умовах війни”.
“У цей чорний для країни час, ми продовжуємо зберігати, плекати та популяризувати наші традиції та нашу культуру, і зараз, як ніколи, потребуємо тієї української ідентичності. І сьогодні всі Ви матимете рідкісну нагоду доторкнутися до нашої унікальної поліської душі”.
Тож, на семінарі говорили про таке:

Про опис матеріалів та джерела декоративно-прикладного мистецтва, народних промислів та культурної спадщини до дрібниць розповіла Людмила СТЕПАНЮК, головний бібліотекар КЗ «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» РОР.

Як співпрацювати із ЗМІ найліпше знає
Олена Семенович, консультантка з комунікаційних питань, піарменеджерка, проєктна менеджерка соціокультурних проєктів, журналістка, телеведуча.

Про інтеграцію в громадах внутрішньо переміщених осіб через нематеріальну культурну спадщину – емоційно, не стримуючи захвату від культури та традицій Рівненщини, розповіла Марина ФЕСЕНКО, кураторка культурних проєктів центру підтримки «ЯМаріуполь – Рівне», завідувачка відділу корпоративної роботи Палацу культури «Азовсталь».
У свю чергу, Юзеф Нікольченко, – доцент кафедри культурології Маріпольського державного університету, заслужений працівник культури України, зазначив: “Культура та наша спадщина, завжди займала чільне місце у житті кожного українця. Так буде й надалі”.

От для чого ми це все організовуємо, і, власне, чи важливо це не лише для маленької когорти українців? Перш за все ми хочемо привернути увагу наших земляків і гостей області до культурної спадщини нашого краю, яка є багатезною і вельми значущою.

Нині говорили про давній і магічний промисел українців – ткацтво. І в нашому “Етносаду” займалися відродженням цього народного ремесла. Більше того, усі охочі ознайомилися з історією ткацтва на Рівненщині, на власні очі побачити таїнство виготовлення серветки та крайки. Кожен охочий мав змогу попрацювати за ткацьким верстатом.


А допомагали і навчали ткати наші найкращі майстрині: заслужена майстриня народної творчості України Ніна Рабчевська, майстриня
Галина Логощук, майстриня Iryna Lokshuk (Ірина Локшук), майстриня Марія Шершун.
Leave a Comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.