“Жива спадщина” – це про традиції, звичаї, це про наш з вами спадок.
Наші українські традиції, дійсно жива та вельми цікава народна спадщина, вони формувалися багато століть. А ми вміємо їх берегти і добре знаємось на рідних неписаних законах, українських звичаях і традиціях.
Наразі колектив КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР поставив собі за мету виявляти та допомагати вносити до обласного переліку НКС регіональні родзинки громад Рівненщини, бо ж їх сила-силенна, і дійсно – варті уваги.
Нині свої унікальності на “Жива спадщина” презентували дві громади.
Людмила Чміль – знавець нематеріальної культурної спадщини с.Бронне, завідувач Броннівської публічно-шкільної бібліотеки-філії, разом із Оксаною Кирильчук, начальницею відділу освіти, культури, молоді та спорту Малинської сільської ради представили свою регіональну гастроспадщину:
* пироги з квасолею та чорницями
* обрядову пшоняну кашу з маком
* сходні млинці
* пампухи
* хліб з печі
Зокрема згадували, як то колись горілочку гнали із бурячків і називали той напій – “бурачанка”.
Натомість представники Степанської громади: Сергій Гаврилюк – директор комунального закладу «Степанський Будинок дітей та молоді» Степанської селищної ради Сарненського району та
Тетяна Гецько – майстриня народної творчості, селища Степань Степанської селищної ради Сарненського району ознайомили присутніх із:
* Восковим вінком
* Козатином
* Печенею зі сходними млинцями
* Кльоцками.
Експерти погодилися, що деякі регіональні елементи НКС заслуговують на увагу і попрацювати з ними треба, а там… буде видно.
Від нашого Центру творчості уклінно просимо: досліджуйте свій край аби зберегти унікальність та культурну спадщину для майбутніх поколінь.
Величезна подяка нашій щирій подрузі – кураторці культурних проєктів центру підтримки ЯМаріуполь Рівне Марині Фесенко, яка завше погоджується на наші ініціативи, долучається до них і ми разом досліджуємо культуру нашої Рівненщини.
Leave a Comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.