Рівненщина стала однією із найактивніших областей України щодо розвитку питання інклюзії в закладах мистецької освіти. Таку політику здійснює наш КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР за підтримки Управління культури і туризму Рівненської ОДА – проведення семінарів-практикумів, фахових студій, формування бази методичних рекомендацій. Для розвитку даного питання закладом налагоджено партнерства із спеціальними школами різних нозологій на Рівненщині, до своїх ініціатив методисти центру залучають фахівців, психологів, спеціалістів, які мають фахову підготовку і досвід роботи з особами з інвалідністю. Співідейниками розвитку питання безбар’єрності в освітньому процесі мистецьких шкіл є КЗ “Сарненська мистецька школа” – разом впроваджуємо актуальну і важливу для українського демократичного суспільства політику!
На запрошення Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття, управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА директорка нашого Центру Ірина Рачковська та директорка Сарненської мистецької школи Тетяна Мирончук взяли участь у міжрегіональній події – Форумі “Культурний ландшафт громад: громадянська свідомість, безбар’єрний та ментальний рівні”. У межах форуму наші делегатки виступили спікерками щодо досвіду впровадження політики безбар’єрності в мистецькій освіті.
Аудиторія форуму – керівники структурних підрозділів у сфері культури, виконавчих комітетів міських рад, райдержадміністрацій та ТГ, директорів базових закладів ТГ. Серед спікерів також:
– заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Людмила Сірко;
– начальниця управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОВА Тетяна Бойко
– регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – Лариса Підвербецька;
– представник урядового Уповноваженого про права осіб з інвалідністю в Івано-Франківській ОВА – Микола Макар;
– в.о директора НМЦКіТП – Світлана Панько;
– директор комплексу Палац Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац» Володимир Гайдар.
“Інклюзивне середовище, де бар’єри виключені, створює умови для того, щоб кожна людина змогла брати активну участь у суспільному житті, незалежно від її індивідуальних обмежень. Прибираючи ці перешкоди, ми відкриваємо двері до безмежних можливостей для всіх нас – для спілкування, професійного росту та спільного досвіду” – підсумували учасники форуму.
Leave a Comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.