Беремо на себе місію – нести в маси те, що інклюзія в мистецькій освіті дуже важлива для створення рівних можливостей для всіх, не лише для учнів, а й тих, хто має у цьому неабияку потребу!
Нині провели свій третій семінар-практикум з інклюзивної освіти у мистецьких школах на базі Здолбуеівської музичної школи Здолбунівської міської ради.
Такого велелюдного семінару з інклюзії в мистецькій освіті у нас ще не було – більше
100 осіб, які хочуть змін у своїх закладах, які прагнуть і не бояться чогось нового. До того ж завітали педагоги із сусідньої Хмельниччини. Ми стішенні, що привертаємо таку увагу до надважливого питання.
Сьогодні власним досвідом та на прикладі успіхів своїх вихованців ділилися викладачі, які вже практикують інклюзію у своїх закладах. Бо саме використання різноманітних методів навчання, і лише індивідуальний підхід та сприяння творчому вираженню може бути корисним для роботи із людьми з інвалідністю.
Залучившись підтримкою фахівців у цій сфері ми рухатимемо і просуватиму цю справу далі й далі. Завдяки підтримці директорки Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти Марини Бриль, впевнені, все буде набагато швидше! Дякуємо за досвід та правильні поради.
Викладачі не будьте упередженими, не бійтеся брати особливих діток під свою опіку. Вони неймовірні і вміють дивувати.
Ми не втомлюємося показувати наскільки зусилля і віра у свого учня творять дива. Гляньте на Богуславочку Делейчук, яких неймовірних досягнень вона досягла зі своїм викладачем Сергій Холява. Уявіть, з народження незряча дівчинка може відтворювати музику на інструментах, не бачачи їх. Це вражаюче виявлення слуху, пам’яті та координації рухів. Це можна пояснити як унікальний талант, який вражає і надихає. Диво-дитина. Радість і Всесвіт для своїх батьків, які дослухалися до таланту дитини і зробили правильно – віддавши доню у музичну школу. Результат – приголомшливий.
І тільки велике серце допомагає дітям розкривати їхні можливості. Таких людей ми знаємо, і радіємо їхнім успіхам ще більше, ніж власним. Ці дівчата не побоялися труднощів, зрушили гору і рухаються далі, долаючи всі перешкоди, а їхні підопічні вражають своїми перевтіленнями. Браво Вам і низький уклін:
Тифлопедагог спеціальної школи номер 1 смт Клевань РОР Алла Кабатова;
Практичний психолог Спеціальної школи в селі Великі Межирічі РОР Марія Загородько;
Викладач вищої категорії КЗ “Клеванська музична школа” Клеванської селищної ради Олена Єсип.
Неабияк пишається своїм учнем заступник директора з навчальної роботи Здолбунівської музичної школи Олег Грушицький, каже, що хлопчина все схоплює на лету і найголовніше – йому це подобається.
Не так все безумно та гнітюче – “Лупайте сю скалу! Нехай нi жар, нi холод. Не спинить вас!” Колеги з мистецької освіти, допоможіть дітям відчувати себе впевнено та успішно.
Leave a Comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.