Home
Обласний семінар: “Кращі практики зі збереженя нематеріальної культурної спадщини на прикладі Етнокультурного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді: концепція, досвід, перспективи”

Обласний семінар: “Кращі практики зі збереженя нематеріальної культурної спадщини на прикладі Етнокультурного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді: концепція, досвід, перспективи”

Сьогодні на черговому семінарі, присвяченому нематеріальній культурній спадщині (НКС), ми вкотре обговорювали, ділилися досвідом та інформацією із представниками територіальних громад. ✅️Нинішня тема, яка нас зібрала:«Кращі практики зі збереженя нематеріальної культурної спадщини на прикладі Етнокультурного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді: концепція, досвід, перспективи». Провели ми свій семінар у стінах неймовірного закладу – Палац дітей та молоді, м.Рівне Group
✅️Із вітальними словами виступила директорка міського Палацу дітей та молоді @ Ірина Первушевська: “Я можу із впевненістю сказати: Рівненський ПДМ є флагманом позашкілля в Україні. Адже ми навчаємо соціалізації, адаптації тм інтеграції. Палац вчить мотивації”.
⁉️На які ж теми ми сьогодні встигли поговорити?
✔️Завідувачка відділлу збереження та розвитку регіональної нематеріальної культурної спадщини КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР Юлія Гончарова розповіла все про підготовку документів для подання елементів до переліків елементів НКС.
✔️А от про виклики та загрози нематеріальної культурної спадщини найліпше знає директорка Вишгородський історико-культурний заповідник, член Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України Влада Литовченко.
✔️Про всі позитивні сторони залучення молоді, як активного гравця в НКС розповіла в.о. директора @Український центр культури та досліджень Олена Іщенко “Нематеріальна культурна спадщина жива і вона об’єднує”, – наголошує пані Олена.
✔️Про всі дослідження у сфері НКС в умовах війни в усіх подробицях розповіла нинішня іменниниця, голова Експертної ради з питань немптеріальної культурної спадщири при Міністерстві культури та інформаційної політики Укрпїни @Валентина Дем’ян.
✔️А от про важливість та необхідність висвітлення всіх елементів НКС у ЗМІ розповів шеф-редактор Суспільне Рівне Орест Гринюк.
✔️І на власному прикладі, художній керівник ЕТНОКУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР Рівненського ПДМ Рівненського міського Палацу дітей та молоді, самобутній @Віктор Ковальчук поділився титанічною працею, досвідом і захопленням всього свого життя. Від проробленої роботи цією унікальною людиною – голова йде обертом – все, що можна було дослідити, він це зробив: унікальний фольклор, мова, звичаї, пісня, музика, танці, вбрання – усе це наша ідентичність. “І це не просто наше минуле. У цьому – наше найбільше багатство”, – говорить Віктор Павлович.
І на десерт)))
Майстер-клас з традиційного поліського співу та побутового танцю від енергійних і запальних Лілія Молодцова та Ірина Сливчук.
Ото вже всі учасники відвели душу)))
Все було органічно і щиро, людно і на позитиві. Дякуємо всім, хто долучився

Leave a Comment