Home
Мистецька акція “Великодня писанка”

Мистецька акція “Великодня писанка”

З метою збереження та популяризації традиційного писанкарства  та художньої вишивки на Рівненщині, 10 квітня 2017 року о 13.00 год. у відділі мистецтв Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулась презентація мистецької акції декоративно-ужиткового мистецтва «Великодня писанка» за участю майстрів-писанкарів та вишивальниць м.Рівне.

Захід організований  Рівненським обласним центром народної творчості за сприяння управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Виставка Великодньої писанки щорічна, але вона не втрачає популярності, рівненські майстри не перестають дивувати, приносячи кожен раз щось нове у свої роботи і з року в рік вдосконалюючи свою майстерність. Поліські писанки завжди вважалися зразками вищого прояву художнього смаку. У цьому можна переконатися відвідавши мистецьку акцію «Великодня писанка».

В експозиції    представлені  більше сотні писанок  різного кольору, розпису, матеріалу та розміру, а також вишивані рушники за старовинною технікою виконання.

Особливої уваги заслуговують писанки заслуженого майстра народної творчості України Вікторії Степанюк, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Наталії Дребот та Леоніда Гринбокого. Художню вишивку представляли: заслужений майстер народної творчості Орися Рябунець, вишивальниці  Ніна Гіроль, Віра Нестерук, Ольга М’якота та Юлія Гончарова.

Музична окраса мистецької акції – неперевершене виконання народних пісень фольклорним гуртом «Джерело» під керівництвом доцента кафедри музичного фольклору інституту мистецтв РДГУ Раїси Цапун.

«Великодня писанка» діятиме щоденно з 10.00 до 19.00, крім п’ятниці до 24 квітня 2017 року.

 

Leave a Comment

*

*