Home
Спецпроєкт «Жива спадщина Рівненщини»

Спецпроєкт «Жива спадщина Рівненщини»

Починаючи з 16 березня на Українському Радіо Рівного, на ютуб-каналі та сайті Суспільне Рівне стартував спецпроєкт «Жива спадщина Рівненщини» про збереження та популяризацію нематеріальної культурної спадщини Рівненського Полісся.
У межах проєкту, щомісяця, команда Українського Радіо Рівного у співпраці з Рівненським обласним центром народної творчості готуватиме радіорозповідь про одну із культурних цінностей Рівненщини, знайомитиме з носіями традицій та думками експертів.
Тож нинішня подія: підписання договору-співпраці між Філією акціонерного товариства “Національна суспільна телерадіокомпанія України” “Рівненська регіональна дирекція” та КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР стала закономірною і вельми значимою не лише для обидвох організацій, а й для Рівненщини вцілому.
✅️“Збереження народних традицій і нематеріальної культурної спадщини завжди є надзвичайно важливим для самоідентифікації будь якого народу.
Це нібито речі, які всі знають, це нічого нового, це ніби прописні істини. Проте, інколи, це все забувають. Місія нашого проєкту: нагадувати про ці унікальності, доносити це нашим слухачам. Показувати, що це рутинна, щоденна і надважка праця, яка стосується кожного задля збереження нашого народу, нашої нації і для продовження нашого роду.
І для того аби всі знали і зрозуміли, що без минулого, без традицій, без пам’яті немає майбутнього і немає історії”, – зазначає менеджерка Рівненської філії Суспільного Людмила Хома.
У свою чергу директорка КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР Ірина Рачковська-Баковецька наголошує:
«Суспільний мовник — це та інформаційна сила, яка якісно та доступно розкриває суть і зміст національного культурного надбання. Тому команда Рівненського обласного центру народної творчості переконана, що співпраця з Українським радіо Рівне стане потужним засобом для популяризації української народної культури. Проєкт “Жива спадщина Рівненщини” — це не просто інформація про нашу нематеріальну культурну спадщину — традиції, звичаї, давні ремесла та мистецтва. Цей проєкт є набагато глибшим, бо пропонує кожному з нас сформувати для себе власний регіональний бренд, через який Україна та світ впізнаватимуть нас! Культурний спадок народу — це те, що ідентифікує його, як націю у світі. Традиції і цінності формують національний світогляд, його культурну та історичну самобутність. Ось чому важливо говорити сучасному суспільству про наші витоки та першоджерела. Наближаймо Перемогу! Популяризуймо рідне! Підтримуймо своє!»
Ми ж, у свою чергу, бажаємо плідної та результативної співпраці, нехай ваша співпраця приносить користь.

Leave a Comment