Home
Перший креативний хаб “Бортництво” в рамках програми “Етноосвіта. Кращі практики”

Перший креативний хаб “Бортництво” в рамках програми “Етноосвіта. Кращі практики”

Бортництво, як елемент нематеріальної культурної спадщини, для громад Рівненщини нині представила команда КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР у Рівненський Обласний Краєзнавчий Музей.
✅️Напевно не кожен знає, що бортництво, то давній промисел добування меду диких бджіл, що донедавна вважався частково втраченим. Та на Поліссі цю професію досі передають з покоління в покоління, поступово відроджуючи традицію. І найяскравішим прикладом є родина Старинських із села Князівка, що на Березнівщині.
✅️Сьогодні поговорили про все, що стосується цього унікального ремесла. До того ж із завмиранням слухали і зачаровувалися Бортними піснями у виконанні “Народного художнього колективу” молодіжного фольклорного гурту “Веснянка” ЕТНОКУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР Рівненського ПДМ.
А директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко презентувала дуже цікаве відео: “Бортництво Київщини”.
✅️І родзинкою креативного хабу “Бортництво” у рамках проєкту “Етноосвіта” стали розповіді Тетяни Старинської про винятковість бортництва, про те, як збирати мед, як ловити рій і шукати матку. А неповторний діалект промовиці лише підкреслював ту винятковість бортництва. І сумнівів нема – зберегти та розповідати всьому світу за цей дивовижний промисел.
До того ж, кожен із присутніх мав можливість власноруч виготовити свічку із дикого воску і безпосередньо, ознайомитися із експозицією “Бортництво” Рівненського обласного краєзнавчого музею.
День видався досить насиченим та цікавим. Побачене і почуте ще довго вражатиме усіх учасників креативного хабу.
✅️І враховуючи пророблену роботу усіх людей, які популяризують, досліджують і вивчають НКС – то є титанічна робота, бо вони знають, що саме Нематеріальна культурна спадщина наразі виступає досить важливою складовою іміджу України на міжнародному рівні, проявом регіональної та локальної культурної ідентичності, а все це сприяє міжнародному визнанню країн. Тож, гуртуймося біля свого.

Leave a Comment