Зоя Євдокимівна Романова народилася 28 жовтня 1948 року в селі Козин Радивилівського району Рівненської області. Любов до вишиванок передалася від мами та бабусі. Мама майстрині навчила вміння вишивати працьовиту дівчину, а ще – в’язати, шити одяг і любити людей, приносити їм радість. Великий вплив на формування таланту майстрині мала її тітка Раїса Володимирівна Чугай, тепер професор, а тоді співробітник Музею українського мистецтва у Львові, де Зоя Євдокимівна знайомилася із старовинними зразками вишивок та орнаментів. Першу сукню пані Зоя вишила в сьомому класі. У 1980 р. отримала звання Народного майстра декоративно-прикладного мистецтва. Великого практичного досвіду майстриня набула під час роботи в художньому салоні м. Рівне. Її вишиті рушники, чоловіче та жіноче народне вбрання вирізняється витонченістю, орнаментикою.
Життєве кредо майстрині: працюй, шукай, роби сама щось гарне і для себе і для людей. Тож усе життя вона створювала нові узори для одягу і для рушників , настільників. Прискіпливо вивчала техніки і досконало опановувала різні види хрестикового, заволоканого, низинного вишивання, виколювання, вирізування тощо.
З 1979 року вона є учасником міських, обласних, республіканських виставок декоративно-ужиткового мистецтва, виставок на ВДНГ УРСР та СРСР у Державному музеї народної архітектури м. Київ, обласних традиційних свят та фестивалів.
Роботи майстрині знаходяться в музеях Києва, Львова, Рівного та приватних колекціях по всьому світу.
У своїй творчій майстерні з художньої вишивки вчить своєму ремеслу усіх бажаючих.
Сторінка творчої майстерні пані Зої: https://facebook.com/profile.php?id=100063570430343
З творчістю майстрині можна познайомитись за посиланнями:
https://www.youtube.com/watch?v=q6jkJ4YQcx0
https://www.youtube.com/watch?v=UB41ZI8rpjM
https://charivne.info/news/zavtra-u-rivnomu-startu-vistavka-hudojno-vishivki-maystrini-zo-romanovo
https://ogo.ua/articles/view/2013-12-19/45725.html
https://rukotvory.com.ua/maystry/zoya-romanova/
https://rivnepost.rv.ua/news/zoya-romanova-vishivanka-sama-obirae-hospodarya
Leave a Comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.