Колектив «Серпанок» своє творче життя розпочав у 1991 році.
Особлива увага із часу створення колективу приділяється фольклорно-пісенній спадщині, звичаям та обрядам свого села та Дубровицького краю, ведеться активна робота по збору та популяризації народних пісень.
Створений колектив поставив собі за мету перейняти пісні від дідів -прадідів і впевнено йшов до мети.
В 1997 році ансамблю присвоєно почесне звання «народний аматорський колектив». У репертуарі ансамблю пісні їх попередніх поколінь, який складається із фольклорних пісень, українських народних, поліських балад, колядок, щедрівок, жниварських, купальських, весільних, повстанських , стрілецьких , родинно-побутових та інших. В доробку колективу є старовинний весільний обряд «Коровай» із поліського весілля. Загалом в пісенному репертуарі колективу понад сто п’ятдесят пісень.
Учасники колективу зуміли зберегти красу та манеру фольклорного співу, його самобутнє виконання. Протягом всієї творчої діяльності колектив «Серпанок» активно приймає участь у районних, регіональних, обласних заходах, фестивалях та оглядах-конкурсах, неодноразово приймав участь у Всеукраїнському фольклорному фестивалі автентичної музики «Многая літа» у м. Ірпінь Київської області.
«Серпанок» є неодноразовим лауреатом міжнародного фольклорного фестивалю «Древлянські джерела», який проходив у м. Рівне.
Ансамбль «Серпанок» неодноразово нагороджувався державними нагородами, грамотами та подяками різного рівня та цінними подарунками.
Завдяки активній творчій діяльності фольклорний ансамбль «Серпанок» опинився в колі дослідників фольклору та етнографії Львова, Луцька, Києва, Рівного ,Польщі та Угорщини.
Склад колективу доповнився молодими учасниками основу якого становлять жінки літнього віку. Колектив працює над вихованням молоді в дусі українського патріотизму, бо колектив прагне, щоб їхня творчість залишалась невмирущою, тож в перспективі створення, на базі фольклорного ансамблю, дитячого колективу.
Народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Серпанок» має 2 комплекти самобутніх сценічних костюмів та своєрідну манеру співу, саме тому він є справжньою скарбницею обрядів та пісень Дубровиччини.
Діючий репертуар:
фольклорні пісні, українські народні, поліські балади, колядки, щедрівки, жниварські, купальські, весільні, родинно-побутові та багато інших.
Leave a Comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.