Home
“Родзинки” Полісся у Києві День 2

“Родзинки” Полісся у Києві День 2

День 2
Неймовірний, позитивний, надзвичайно-емоційний та насичений день.
Наше Рівненське Поліся унікальне і особливе, своїми традиціями, звичаями, обрядами та, звісно, ж його людьми, які зберігають і шанують все те, що заповіли їм предки. Найвідомішими елементами культурної спадщини нашого краю є – “обряд Водіння куста”, “геометрична вишивка”, “поліський серпанок”, “виготовлення виробів із бурштину”. Всі ці красоти, наші скарби, ми другий день представляли і популяризували у Національному музеї народної архітектури та побуту України. Ті, хто відвідав нашу виставку були у абсолютному захваті від побаченого і почутого.
Авторитетно можемо стверджувати, що наше Полісся – найунікальніший регіон і гості музею у цьому переконалися.
Всіх полонив обряд “Водіння Куста”, вся увага була прикута до чарівної і юної Іринки Рачковської – кустяночки. Не могли не приворожити своїм співом і харизмою родина Чудіновичів та родина Ковальчуків – носії древнього обряду “Водіння Куста”. Закохував і заворожував своїм співом Сергій Востріков.
Не могли відірвати своїх очей від унікальностей, які створює заслужена майстриня народної творчості України Ніна Рабчевська.
Майстер-клас від майстрині художньої вишивки Юлії Гончарової не залишив байдужим нікого, її неймовірні роботи заворожили всіх.
Найбільшого ажіотажу і захвату викликала виставка і майстер-клас від Ярослава Рачковського із “приборкання” бурштину. Цікаво, захопливо і лаконічно, дорослі тішилися тій дивовижі нече діти.
“Щиро Вами пишаюся, тому що єднання людини та природи і наші традиції стануть на заваді усім ворогам”, – зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Директор Національного музею народної архітектури та побуту України Оксана Повякель закцентувала увагу на тому: “Що усі ці рушники, всі ці прекрасні костюми, які представлені у нашому музеї, всі традиції, всі звичаї, ця мова і ця говірка є яскравим свідченням того, що ми українці”.
“Рівненська культура не живе у скринях, не зберігається там, її завжди демонструють, популяризують і вшановують. Все, що ми несем, ми несем із гордістю, із дбайливим ставленням і передаємо всю цю унікальність у спадок”, – із захватом говорила начальник управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.
Досить щемливими і влучними стали слова депутата Рівненської обласної ради Алли Черній: “Україна, насправді, має те, що не вмирає в душі і серці кожного українця. І цьому свідчення наші майстерно-вишиті та серцем пронизані рушники та однострої. Це не просто голка із ниткою чи полотно – це дух української нації, який незнищенний”.
“У нас є такі унікальні речі, яких немає на всій Україні, вони є лише на Поліссі. Ми цим неабияк пишаємося і свято віримо у те, що всі цивілізації пішли з Рівненщини. І сьогодні це всім доведемо)))”, – з неабиякою ствердністю заявила директор КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР Ірина Рачковська.
Ми зуміли нашими автентичними сакральностями вразити і порадувати усіх глядачів, нашими витворами захоплювалися і дивувалися. Якщо є, що показати, проспівати чому б і ні)))
Хочеться всіх Вас попросити: не цурайтеся своїх коренів, своїх традицій, своєї мови, своїх пісень. Зберігайте і цінуйте, те, що маєте!

Leave a Comment