Home
Зразковий аматорський фольклорний ансамбль «Спадщина» будинку культури с. Великі Межирічі Великомежиріцької сільської ради Рівненського району, керівник Ярмолюк Марія Костянтинівна

Зразковий аматорський фольклорний ансамбль «Спадщина» будинку культури с. Великі Межирічі Великомежиріцької сільської ради Рівненського району, керівник Ярмолюк Марія Костянтинівна

Фольклорний колектив «Спадщина» було створено у 1992 році, а в 2000 році ансамблю було присвоєно почесне звання «зразковий аматорський колектив».

«Спадщина» – постійний учасник усіх заходів, які проводяться у селі, районі. Початок року розпочинаємо колядками та щедрівками, вітаючи жителів села зі святами.

Сьогодні, ми не уявляємо Великодня без писанок, свята Трійці без клечання, на Катерини, дівчата кличуть свою долю, а хто на Андрія не кусав калити і яка дівчина не ворожила. Зі сцени діти причаровують своїми запальними словами, різними рухами і блиском очей. Увійшли у життя дитячі забави «Виклик птахів з теплого краю», які закінчуються проведенням виставки домашньої випічки «журавлів», жайворонків, які роздавали дітям. Учасники «Спадщини» прийняли участь в святковому вогнику присвяченому святу Восьмого березня. До дня народження Т. Г. Шевченка діти прийняли участь в флеш-мобі «Шевченко в об’єктиві», який проходив бібліотеці. В травні до дня Матері – «Із материнської криниці» був проведений тематичний вечір, де учасники колективу гарно виступили і привітали своїх мам зі святом.

Спільно з аматорським ансамблем української пісні «Берегиня», було проведено фольклорно-обрядове дійство «Чарівна купальська ніч» (с. Колодіївка) . Колектив порадував глядачів на звітному концерті, приуроченому до свята Незалежності України «Країна де червона цвіте калина». Діти колективу були основними учасниками дитячих обрядових дійств «Андріївські вечорниці», та на флеш-мобі «Українська хустка» на свято Катерини.

Зразковий фольклорний дитячий колектив «Спадщина» щороку виступають в Великомежиріцькій школі-інтернат на свято Святого Миколая. Дитячий колектив сприймається глядачами з великою радістю і любов’ю, тому, що звичаї і традиції, які побутували в селі, ожили і ввійшли в серця односельчан і знову повертаються до нового життя.

Leave a Comment