Home
Культурна спадщина Полісся

Культурна спадщина Полісся

Рівненщина стала не лише прихистком для багатьох, хто рятується від війни, але й культурним тилом, де активно проводять культурно-освітню і мистецьку роботу з тимчасово переселеними українцями. Наразі на Рівненщині перебувають і наші колеги із Луганського Управління культури, які неабияк допомагають, активно долучаються і співпрацюють із внутрішньо-переміщеними особами.
У рамках співпраці Управління культури та туризму Рівненської ОДА, КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР, Сарненська міська рада та Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської ОДА, відбувся виїздний одноденний форум “Культурна спадщина: Схід-Захід” до Сарненський історико-етнографічний музей. Особливістю і метою даної подіїі стало ознайомлення наших колег із усією красою, величчю, масштабністю нашого мальовничого Рівненського Полісся, обговорення спільної роботи щодо розвитку і промоції культурної спадщини двох регіонів України: Рівненщини та Луганщини.
А Рівненщині, як відомо, є чим пишатися, є що показати, куди запросити гостей. Ми – унікальний край, зі славетною історією і незрівнянною природою, самобутньою культурою і традиціями. Центром збереження та популяризації історико-культурної спадщини Полісся і є наш історико-етнографічни музей міста Сарни. Родзинкою якого є його привітні, душевні, унікальні і гостинні господарі. Директор музею – Вікторія Дашко провела нашим гостям екскурсію музеєм просто неба, де були представленні архітектурні споруди Полісся. Усі ніби перемістилися у часі на пітора століття назад. Гості відвідали сільський шинок, курну хату, млин, криївку, “лазили” через перелаз та помолилися у каплиці.
Старший науковий співробітник музею Василь Кушнір та начальник Управління, культури, туризму, молоді та спорту Сарненської міської ради Eduard Rakovets Едуард Раковець – провели експозиційними залами музею, де зібрано вироби традиційних поліських промислів: гончарства, бондарства, лозоплетіння, різьби по дереву. Зокрема, колег вразили колекції старовинного одягу. Приємною несподіванкою для гостей музею була можливість приміряти убрання. Правильно вдягти український національний стрій – непросто, тому гостям допомагала директор Рівненського обласного центру народної творчості Ірина Баковецька. Не лише допомогла вібратися, а й заспівала душею і голосом предків. Одягнулася у поліський стрій і начальник управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.
І на завершення поїздки – фотосесія гостей у поліських строях. Неймовірна краса по-українськи…
Відвідати цей дивовижний історико-етнографічний музей справді варто, звідти просто не хочеться їхати, бо надто гостинно вже там приймають.

Leave a Comment