Home
На Рівненщині триває проект “Етноосвіта”

На Рівненщині триває проект “Етноосвіта”

 

                                                                                                                       

На Рівненщині триває проект “Етноосвіта”, який підтримує Український культурний фонд.          Його реалізує обласний центр народної творчості у співпраці з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та обласним молодіжним пластовим вишкільним центром. Нині організатори готуються до  роботи майстерні з вивчення методик виховання організації “Пласт”. Проведення майстерні планують 23-25 лютого на базі вишкільного центру у с.Волошки Рівненського району.

Юлія Гончарова, менеджерка проекту, завідувачка відділом культурно-масової, інформаційної роботи та креативних індустрій КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР, майстриня народної творчості, вишивальниця:

 “В такій колаборації ми співпрацюємо для того, щоб потім якнайефективніше донести до дітей і  молоді знання про традиції та звичаї нашого регіону. Після завершення майстерні  з вивчення пластових методик, ми з новими знаннями та досвідом  будемо впроваджувати їх в методичну роботу для правильної подачі під час курсів кваліфікації для вчителів. Щоб вони, вчителі, в свою чергу доносили цю інформацію дітям. Для цього окрім Пласту та інституту післядипломної освіти ми залучаємо тих носіїв культурної спадщини, які є лідерами у своїй галузі. Ми співпрацюємо з фольклористами,  майстрами  народної традиції,  вишивальниками, різьбярами. Також ми проведемо майстерню з вивчення побутового поліського танцю, вишивки, ткацтва. Тобто ми намагатимемося охопити все те, що разом становить нематеріальну культурну спадщину нашої Рівненської землі”.

Олександра Боярчук – координаторка співпраці із НСОУ “Пласт” та роботи з молоддю, начальниця відділу розвитку пластового руху у  КЗ “Рівненський обласний молодіжний пластовий вишкільний центр” РОР:

”Після того, як учасники проекту попередньо пройдуть тренінг з пластової методики, після того як вони зрозуміють, як працює пластова методика, вони матимуть можливість у травні та червні перевірити свої здобуті навички, працюючи  на базі нашого центру разом із дітьми та з активною молоддю. Ми сподіваємося, що це буде дуже плідна співпраця і вона буде корисною і для лекторів, які зможуть перевірити усе, чого навчилися протягом проекту, так і для пластунів та усіх, хто хоче долучитися до цього проекту”.

Ірина Рачковська – керівниця проекту, заступниця директора КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР:

Саме на Рівненщині найбільший пласт культурної спадщини, носіїв культурної спадщини, людей, які передають поліські, регіональні звичаї, обряди від  з діда-прадіда. Саме вони будуть передавати свої знання вчителям, а вже вчителі, через курси підвищення кваліфікації будуть доносити їх до дітей. І де як не на Рівненщині це має впроваджуватися”.

Головним результатом проекту стане промоція нематеріальної культурної спадщини регіону освітніми засобами, втілена через створення та затвердження освітньої програми підвищення кваліфікації слухачів категорії «керівники гуртків», а також навчання лекторами та практичні заняття на базі “Пласту”.  Організатори переконані, що залучення галузі освіти до дослідження та розвитку народної творчості дітьми та молоддю в Рівненському регіоні якісно розширить їх знання про культурні надбання Рівненщини, які вони зможуть використати для свого соціального та культурного розвитку.

 

 

 

Leave a Comment

*

*