Home
II Міжнародний фестиваль духової музики «Дзвенить оркестрів мідь»

II Міжнародний фестиваль духової музики «Дзвенить оркестрів мідь»

За підтримки Українського культурного фонду з 9 по 12 травня 2019 року відбувся II Міжнародний фестиваль духової музики «Дзвенить оркестрів мідь», присвячений до Дня матері.

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Міжнародний фестиваль духової музики «Дзвенить оркестрів мідь»  – це   фестиваль з багаторічною історією, який проходить вже 14 раз поспіль, а в статусі міжнародного – вдруге.

Фестиваль проходив декілька днів: 9 травня була проведена науково – практична  конференція «Роль дефіле у сприйнятті духового мистецтва» у конференцзалі Рівненського державного гуманітарного університету, відбулися майстер – класи з роботи  над дефіле в духовому оркестрі. Фестиваль «Дзвенить оркестрів мідь» заохочує обмін досвідом роботи колективів.

10 травня відбулося відкриття фестивалю виступами іноземних колективів з Республіки Білорусь та Литви на концертних майданчиках м. Рівне та області, проведені майстер – класи для керівників духових оркестрів в роботі над інтонацією і строєм в духовому виконавстві. «Дзвенить оркестрів мідь» проводить діалог між культурами країн.

Також відбулись виїздні концерти іноземних колективів:

духовий оркестр Каунаського технологічного університету «Мідні бджілки» з Литви виступив на концертному майданчику готельно-розважального комплексу «Скольмо», військовий оркестр Національного університету оборони України ім. І.Черняховського виступив в актовому залі Рівненського  музичного  училища РДГУ.

11 травня духовий оркестр Каунаського технологічного університету «Мідні бджілки» з Литви   виступав на концертному майданчику в «Тунелі кохання», що в смт Клевань Рівненського району.

Молодіжний духовий оркестр і групи мажореток  м. Вілкавіскіс з Литви відвідали з виступом культурно-археологічний центр «Пересопниця» в с. Пересопниця Рівненського району.

Зразковий духовий оркестр «Grondo Junior» Державної установи освіти «Дитяча музична школа мистецтв №1 ім. Ю.В.Семеняко», м. Гродно, Республіка Білорусь виступили  на концертному майданчику м. Дубно.

А 12 травня відбувся марш-парад духових оркестрів в готельно – розважальному комплексі «Скольмо». Перед глядачами феєрично виступили духові оркестри з Литви, Білорусі, Житомирської та Рівненської області а також міст Київ, Житомир, Луцьк, Корець.

Фестиваль пропагує розвиток української національної школи виконавства на духових інструментах.

Усіх присутніх зі святом духової музики та Днем матері привітали перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк та заступник Клеванського селищного голови Володимир Мокляк. А також на фестиваль завітали народні депутати України.

У ході фестивалю духові оркестри вражаюче дефілювали на фестивальному плацу з представленими творами – візитівками, панувала надзвичайна дружня атмосфера свята музики, мистецтва та дружби. Колективи дивували глядачів злагодженістю рухів, сучасними та цікавими творами у виконанні духових інструментів.

Шанувальники духової музики побачили марш – парад, дефіле та плац – концерт оркестрів, насолодилися грою концертних програм духових колективів на малій сцені.

А наприкінці дійства директор фестивалю – директор комунального закладу «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради Володимир Самчук  вручив духовим колективам дипломи за участь та успішний виступ на фестивалі, а також пам’ятні сувеніри та оркестровий пульт для диригента.

«Дзвенить оркестрів мідь» пропонує інноваційні підходи до духової музики, підтримує розвиток аматорського мистецтва та популяризацію самобутніх традицій народів а також дає змогу налагодити творчі та наукові контакти на взаємовигідних умовах.

II Міжнародний фестиваль духової музики «Дзвенить оркестрів мідь» пройшов на ура, від задоволених глядачів лунало «на біс», це свідчить що свято вдалося а звуки духової музики згуртували людей на добрі та мирні справи! Нехай і надалі багаті музичні традиції нашої культури та інших країн світу пробуджують найкращі порухи людської душі!

 

IMG_5715
IMG_5786
IMG_5838
IMG_5869
IMG_5812
IMG_5931
IMG_5984
IMG_5547
IMG_5927
IMG_5396
IMG_5582
IMG_5589
IMG_5597
IMG_5622
IMG_5610
IMG_5603
IMG_5631
IMG_5657
IMG_5675
IMG_5684
IMG_5664
IMG_6134
IMG_6146
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

Leave a Comment

*

*