Home
Обласний фестиваль народної творчості, історії та побуту “Красносільські вітряки”

Обласний фестиваль народної творчості, історії та побуту “Красносільські вітряки”

З метою збереження і популяризації народних традицій, звичаїв, обрядів; залучення молоді до традиційного народного мистецтва, 24 вересня 2017 року у с.Красносілля Гощанського району відбувся обласний фестиваль народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки».

Організатори та співорганізатори: відділ культури і туризму Гощанської районної державної адміністрації, Красносільська сільська рада, управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, комунальний заклад «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради.

Урочисте відкриття фестивалю розпочалось о 13.00 год. і продовжилось святковим дійством на галявині біля красносільського вітряка, одного з найстарішого в Україні, мальовнича місцевість якого зберігає історію краю.

Господарі Гощанського краю за традицією, ще до початку святкового дійства встановили курені сільських культурно-дозвіллєвих комплексів Гощанщини, де пригощали найсмачнішими стравами та напоями за старовинними рецептами.

Гості фестивалю мали змогу переглянути виступи аматорських колективів Житомирської, Луганської, Одеської, Рівненської, Тернопільської областей,  відвідати майстер-класи та експозицію робіт майстрів декоративно-ужиткового  мистецтва.

Всіх гостей та учасників частували справжнім козацьким кулішем та ухою.

У ході фестивалю традиційно проводився розіграш лотереї, козацькі забави та екскурсія по вітряку.

Фестиваль згуртував людей, вразив своєю самобутністю й творчим піднесенням, адже кожного це свято зустріло піснями, жартами, ароматами смачних страв та невичерпною позитивною енергетикою!

 

Leave a Comment

*

*