Home
Обласний семінар: “Нематеріальна культурна спадщина в громадах: та хаб: Поліський побутовий танець” у межах проєкту “Етноосвіта”

Обласний семінар: “Нематеріальна культурна спадщина в громадах: та хаб: Поліський побутовий танець” у межах проєкту “Етноосвіта”

Такого семінару у нас ще не було. Так-так, не було, бо мали за честь слухати і споглядати гордість і легенду Сарненщини… Але не будемо забігати наперед, все у свій час
☝️“Любов та повагу до української культури потрібно прививати змалечку на рівні зі всіма іншими речами, які ми вважаємо важливими та необхідними для себе…
…Сьогодні ми працюємо, збираємось, організовуємо наші сталі семінари попри все, але завдяки хлопцям і дівчатам із ЗСУ, завжди вдячні їм”, – розпочала наш семінар директорка КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР Ірина Рачковська-Баковецька.
✅️От хто-хто, а наша завідувачка відділом збереження та розвитку регіональної нематеріальної спадщини РОЦНТ Юлія Гончарова, знає все про НКС, ну, от все і навіть більше. Основним меседжем із її уст було наступне: “Передача знань майбутньому поколінню, то є важлива складова популяризації та збереження елементів НКС, треба всіляко зацікавлювати молодь досліджувати нематеріальну спадщину”. Важко не погодитись
✅️У свою чергу методист КЗ “Палац культури” Сарненської міської ради Люба Сорока, розповіла про створення місцевого переліку НКС, беручи за приклад Поліські побутові танці.
✅️Про всі “підводні камені”, які можуть трапитися при наявності або пошуку елементу НКС в громаді, і з чого то все розпочинати, і як то все файно сформувати розповіла директорка “Тараканівський центр культури та дозвілля” с. Рачин та його філії Алла Грабар
✅️Про досвід роботи з НКС вже у Вараській громаді та співпрацю із ЗМІ, ділилася Наталія Петрович, директорка Департаменту культури, туризму, молоді та спорту виконавчого комітету Вараської міської ради.
✅️І під завершення теоретичної частини семінару ми з неабиякою користю провели час та здобули нові знання й отримали колосальну масу естетичного задоволення від харизматичної та витонченої молодої дизайнерки-ілюстраторки Sofia Viyuk, яка до толку пояснила, як правильно вести соц. мережі та дала багато корисних і слушних порад. Я дослухаюсь до них однозначно
✅️І переходимо до “вишеньки на торті”. Завершення нашого семінару було дійсно фантастичним, співочо-танцювальним і унікальним. Всі гості мали виняткову нагоду заслухати автентичні пісні, і зобачити майстер-клас з поліського побутового танцю від народного аматорського фольклорно-автентичного колективу «Троян» із села Люхча Сарненської міської ради. А керівнику цього колективу – Тамарі ОЛЕНІЧ, окрема вдячність за унікальність, яку вони демонструють. Люди, які у “Троян” – то справжя гордість і скарб нашого Рівненського Полісся…
❤️Ой, як же ж то файно вони станцювали “Дрібна полька” та “Печоноє порося”. Вже й гості хтіли до танцю братися та грім із дощем трішечки підпсували наші плани, та вцілому не стали на заваді пісням, танцям і народним забавам. Зятятих меломанів таким не залякаєш
P.S. Подвійну втіху отримуєш, коли до тебе приїздять сусіди із Волині аби на власні очі побачити ці автентичні Поліські танці та співи від легендарного фольклорного колективу “Троян”. Сподобалося?

Leave a Comment