Home
Обласний фестиваль традиційної культури «Спасова борода».

Обласний фестиваль традиційної культури «Спасова борода».

Українці розпочинали жнива у липні. Умовно, цей процес ділився на 3 етапи: зажинки, жнива та обжинки. Власне обжинки, як завершення важкої фізичної роботи, внаслідок якої люди мали хороший урожай, що дозволяв без голоду прожити рік, святкували щиро, весело та пишно. Колосся на нивах повністю не жали, лишали невеликий клаптик «Спасові на бороду». Ось як виготовлялася в давнину Спасова борода: залишені колоски зв’язували ниткою червоного кольору, щоб вийшла китиця — Спасова борода. У різних регіонах України цей «витвір мистецтва» називається по-різному: коза, перепілка, Іллі на бороду, Пантелеймону на бороду. Вироблення бороди супроводжувалася жартівливими піснями.
З метою підтримки української національної культури, виявлення, збереження, та популяризації сезонно-трудових обрядів, звичаїв, пісенної творчості, інструментальної музики, танцю, народних ремесел 28 серпня 2019 року у смт Володимирець відбувся обласний фестиваль традиційної культури «Спасова борода».
Фестиваль відбувся за сприяння управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, відділу культури і туризму Володимирецької районної державної адміністрації та комунального закладу «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради.
З вітальним словом до гостей та учасників фестивалю звернулися начальник відділу регіональної культурної політики управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації Ковальчук Галина Василівна, директор комунального закладу «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради Самчук Володимир Васильович та голова Володимирецької селищної ради Осмолович Олександр Григорович.
На початку фестивалю учасники самодіяльних колективів продемонстрували гостям обжинковий обряд вбирання Спасової бороди, який супроводжували веселими та жартівливими піснями.
Фестиваль «Спасова борода» зібрав чимало майстрів народного мистецтва та безліч інших цікавих зустрічей. Народні умільці представляли на виставці-ярмарку власні вироби. Присутнім влаштували презентацію «Поліської гостини» – ярмарку страв місцевої кухні. Крім того, в програмі свята відбувся фінал кубку району з футболу на стадіоні «Янтар».
Гостей чекав святковий концерт за участю аматорських колективів Володимирецького району та Рівненщини, ярмарок «Свято Хліба» (домашніх хлібобулочних виробів, презентація короваїв, гарбузова каша), майстер-класи традиційної кухні «Запашний курінь», плетіння кошелів, ковальське мистецтво, виставка робіт художньо-декоративного мистецтва жителів Володимиреччини, виставка військової техніки оперативного команування «Захід».
Під час фестивалю діяли локації Володимирецького районного історичного музею, музею вузькоколійної залізниці та Поліського краю, брендова фотозона для учасників та гостей фестивалю, дитяче ігрове містечко атракціонів.
На завершення фестивалю відбулася святкова вечірка за участю артистів Рівненщини та нічне шоу барабанів.
Неймовірні враження, позитивні емоції та чудовий настрій отримали гості та учасники на обласному фестивалі традиційної культури «Спасова борода». Свято вдалося на славу, про це свідчать позитивні відгуки гостей та учасників.#РОЦНТ
#Спасова_борода
На изображении может находиться: один или несколько человек и на улице
На изображении может находиться: 1 человек, стоит и на улице
На изображении может находиться: один или несколько человек и на улице
На изображении может находиться: 7 человек, люди улыбаются

Leave a Comment

*

*