Home
Інклюзія в мистецькій освіті (фахові студії)

Інклюзія в мистецькій освіті (фахові студії)

Мистецтво може надихати, заспокоювати і відкривати нові перспективи. Мистецтво не лише розвиває, воно й лікує.

Від семінарів-практикумів із впровадження інклюзивної освіти в мистецьких школах до практичних фахових студій.

Сьогодні це вже наша п’ята зустріч, де ми обговорюємо та ділимося досвідом у цій сфері. Ми зібрали найліпших фахівців у сфері інклюзії, які запевняють, що це потрібно робити і немає нічого неможливого.

Свій захід провели у Простір Інтеграції, дякуємо за європейську якість і комфорт учасників семінару.

“Мистецтво – це чи не найважливіший засіб профілактики та корекції ряду порушень у дітей з інвалідністю. Воно має цілющі властивості. Мистецтво – емоційна та культурна адаптація кожної особистості”, – зазначає начальниця Управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

“Це дуже добре, що обласний центр творчості ініціює такі потрібні семінари з інклюзії у мистецькій освіті. І дивлячись на на роботу та досягнення діток з інвалідністю, можу сказати, що все можливо якщо є бажання, мета та наполегливість”, – сказав заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський.

Саме про власний досвід у впровадженні інклюзивної освіти в мистецьких школах говорила директор КЗ Сарненська мистецька школа” Тетяна Мирончук.

Про неабиякі успіхи завдяки реабілітації через мистецтво розповіла і продемонструвала заступник директора Рівненського міського центру комплексної реабілітації “Крок” Ольга Шустік.

І на практичній частині наших фахових студій на концерті до Дня захисту дітей вихованці “Крок” продемонстрували концерт “Світло” і всі учасники, власне, і мали чи не найяскравішу демонстрацію того, як потрібно працювати із дітками з інвалідністю і семе яких висот можна досягти коли ти відданий своїй справі, і коли це не просто робота, а твоє життя.

Це настільки вдалий титанічний досвід, що без захвату, сліз, гордості, вдячності та безмежного щастя неможливо дивитися на ті зусиля які пропрацювали і дітки, і викладачі, і батьки.

Команда “Кроку” надає можливість виразити себе, розвивати творчі здібності, покращує самоповагу та сприяє соціальній інтеграції, що надважливо для діток і їхніх батьків.

Ми на власні очі переконалися, що так, вони дійсно надзвичайні та творчі! Мистецтво допомагає їм показати свій унікальний потенціал.

“Дуже приємно коли центр “Крок” у своїй роботі використовує мистецтво, яке не лише лікує, насамперед воно є відголоском української ідеології і за це Вашій команді величезна подяка”, – вражена виступом говорить директорка КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР Ірина Рачковська.

Зокрема, запросили до участі у концерті нашу малесеньку зірочку Богуславочку Делейчук, яка продемонструвала всім свій чудовий голос та досконалу гру на бандурі. А повірив у цю крихітку її вчитель Сергій Холява. І тепер ця неймовірна дівчинка вражає всіх.

Батьки, послухайте і прислухайтеся: інвалідність – не вирок, а шанс і надія до самовдосконалення! Ваші дітки вміють і зможуть вас здивувати, вірте в них і займатеся з ними.

Сьогодні ми стали свідками того, що переповнений зал Рівненського академічного обласного театру ляльок зачарували дітлахи з інвалідністю, тут вирували яскраві емоції, захват, гордість за діток, які перебували на сцені, а вони у свою чергу подарували нам всім свою любов та щирість.

Leave a Comment