25 вересня 2021 року у приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся Всеукраїнський ярмарок-форум традиційного одягу, національного костюму та автентичних супутніх ремесел «Український національний костюм: поліський вимір».
Подія проводилася з метою відродження, збереження та популяризації традиційної української культури, розширення культурних зв’язків, виявлення та підтримки майстрів народної творчості, монетизації діяльності майстрів народної творчості, створення кластерів для подальшого комерційного розвитку автентичних ремесел по створенню традиційного одягу.
Під час Ярмарку-форуму були проведені: круглий стіл, дефіле етно-моди, презентації друкованих видань та проєктів, дотичних до національного костюму, майстер-класи та виставка-продаж виробів народних художніх промислів.
Учасниками форуму стали найкращі дослідники, майстри народної творчості, крафтові підприємці Рівненщини та України.
Учасники й гості форуму взяли участь у науковій конференції, де прослухали виступи провідних етнографів і краєзнавців щодо особливостей народного одягу Рівненського Полісся, збереження автентичних традицій у сучасному одязі, використання натуральних тканин, як основного сегменту традиції: одяг з конопель та льону, ролі освітнього процесу в збереженні автентичних традицій у сучасному одязі:
Вони також ознайомилися з виставкою автентичних строїв Рівненського Полісся, відвідали ярмарок-продаж сучасного етноодягу та прикрас, виробів народних художніх промислів.
А ще побували на майстер-класах народних майстрів: вишивки – Орисі Рябунець, ткацтва – Ніни Рабчевської, бісероплетіння – Людмили Рябунець, соломоплетіння – Ірини Кухар.
Фінальною подією заходу стало дефіле в автентичному та сучасному етноодязі. Моделі представили костюми, які носили на території Сарненського району, зокрема, в селі Кричильськ, а також одяг, який створюють сучасні майстри, відтворюючи старовинні техніки та орнаменти.
Leave a Comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.