Home
Весілля Рівненського Полісся

Весілля Рівненського Полісся

♥️Який український обряд є найсакральнішим, запитаєте ви? Звісно, що – ВЕСІЛЛЯ, і неабияке, а саме полішуцьке весілля)))
Полісся – це той край, де ще збереглось багато що з вірувань, традицій та поглядів наших предків.
Тому кому, як не нам носіям цього сакрального дійства показувати, як то все відбувалося та й у всіх подробицях)))
Зазвичай, весілля було святом не лише для родин, які одружують своїх дітей, а то були урочистості й для усього села, а подекуди й для кількох).
До цього дійства готувалися ретельно і заздалегідь. Та й проходило весілля у декілька етапів.
Як саме проводять і гуляють весілля на Рівненському Поліссі нині бачила столиця та її гості у Національний музей народної архітектури та побуту України.
Нині продемонстрували весільні елементи обряду від “А до Я”:
* сватання;
* наряджання короваю;
* виряджання молодого;
* вбирання молодої;
* злучання свічок, зустріч двох родів;
* сповивання молодої;
* ділення та дарування короваю;
* перейми.
Неймовірної радості, величаючи піснями молодят, їхніх батьків та гостей додали народний аматорський фольклорний жіночий ансамбль “Берегиня” (с. Городець Рівненської області) та фольклорний гурт “Горина” (м. Рівне). Старовинними піснями в автентичному виконанні заслуховувалися і захоплювалися всі.
Ну яке ж то весілля, та й без запального танку. До того ж танцюють всі: молодята, їхні батьки і гості. Тож доречним став майстер-клас із автентичного танцю, навчали і танцювали:
– городецьку польку;
– печоноє порося;
– краков’як.
Наші предки вірили, та й дотепер вважається, що шлюб буде щасливим лише у тому випадку, коли молоді та їх рідня виконають певні ритуали з танцями, піснями і діями, як це робили наші пращури. Отож, все гарненько “мотаємо на вус” і відтворюймо на своїх весіллях, а в разі чого гукайте нас за консультантів, ми радо Вам із цим допоможемо)))
Ось так весело гуляли весілля наші предки-поліщуки. Це було справді неймовірне колоритне і винятково-унікальне свято.

Leave a Comment